WYCIECZKI

            ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NASZĄ OFERTĄ TURYSTYCZNĄ


Warszawa

Śladami Kultury Żydowskiej                            

Przed drugą wojną światową warszawska gmina żydowska należała do największych na świecie. Mimo że dziedzictwo żydowskie zostało prawie całkowicie zniszczone, gdy Warszawę zrównano z ziemią, wciąż można tu odnaleźć ukryte ślady tej bogatej kultury. Wycieczka prowadzi przez centrum Warszawy i dawne dzielnice żydowskie (Muranów, Mirów, Wola), pokazując miejsca związane z najbardziej tragicznymi wydarzeniami ubiegłego wieku. Prowadzeniem tej wycieczki zajmują się tylko wyspecjalizowani przewodnicy.
Podczas zwiedzania zobaczą Państwo Pomnik Bohaterów Getta poświęcony uczestnikom powstania 1943 roku (to tu kanclerz Niemiec, Willy Brandt, niespodziewanie uklęknął w 1970 roku), ulicę Zamenhofa, pozostałości ulicy Nalewki, która kiedyś tętniła życiem, ulicę Miłą (gdzie znajdował się bunkier, w którym przywódca powstania w getcie, Mordechaj Anielewicz, popełnił samobójstwo), mur przy Umschlagplatz (skąd 300 000 ludzi zostało deportowanych w bydlęcych wagonach do obozu śmierci w Treblince w 1942 roku), Teatr Żydowski (jedyny profesjonalny teatr w Europie grający w języku jidysz), cmentarz żydowski (gdzie pochowany jest między innymi Ludwik Zamenhof, twórca języka esperanto) oraz sierociniec Janusza Korczaka, który, mając możliwość uratowania się, towarzyszył swoim podopiecznym, by zginąć z nimi w Treblince.

                                                                                                    Warszawa limuzyną

Ta wycieczka łączy zalety pieszej i autokarowej wycieczki po Warszawie. Dysponując własnym autem i prywatnym przewodnikiem, mają państwo dużą swobodę poruszania się po stolicy, a jednocześnie możliwość modyfikacji programu zwiedzania. Wycieczka ta pozwoli skorzystać z wizyty w Warszawie w większej mierze, niż przy zwiedzaniu na własną rękę.
W czasie wycieczki będzie można odwiedzić takie miejsca, jak Stare Miasto (Plac Zamkowy - Katedra św. Jana – Rynek Starego Miasta – Barbakan), Łazienki (Pałac Królewski na Wodzie oraz pomnik Fryderyka Chopina), Trakt Królewski oraz byłe getto żydowskie (Umschlagplatz, ulica Miła). Będą Państwo mieli szansę podziwiać Warszawę z nowego mostu nad Wisłą, minąć cieszące się niegdyś złą sławą prawobrzeżne dzielnice miasta, zobaczyć ulicę dyplomatów – Aleje Ujazdowskie - oraz Sejm i Senat. Jeśli mają Państwo więcej czasu, polecamy poszerzyć program wycieczki o Muzeum Powstania Warszawskiego i Rezydencję Królewską w Wilanowie.                                                         Śladami Fryderyka Chopina

Wycieczka rozpoczyna się w Warszawie w Muzeum Fryderyka Chopina, które zawiera w swych zbiorach ponad 5 tysięcy jednostek i jest to największa z istniejących kolekcji chopinowskich na świecie. Następnie udadzą się Państwo do kościoła św. Krzyża, gdzie znajduje się urna z sercem Chopina, a następnie zostaną Państwo zawiezieni do Łazienek Królewskich, aby obejrzeć pomnik Fryderyka Chopina. Następnie udamy się do położonej około 50 km od Warszawy Żelazowej Woli, która jest miejscem narodzin Chopina. Dworek otacza park urządzony w latach 1932-1939 według projektu Franciszka Krzywdy Polkowskiego. W pobliżu znajduje się pomnik kompozytora wykonany przez Józefa Gosławskiego. Następnie udamy się do Brochowa, gdzie w szesnastowiecznym kościele parafialnym odbył się ślub rodziców Chopina (1806) i chrzest Fryderyka. Kolejnym punktem, do którego się Państwo skierują są piękne, romantyczne ogrody w Nieborowie i Arkadii, stworzone w stylu angielsko-francuskim. Nie można również przeoczyć wspaniałego barokowego pałacu Radziwiłłów w Nieborowie.
Kraków – Auschwitz

Program tej wycieczki obejmuję zwiedzanie Krakowa oraz obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Auschwitz - Birkenau to niemiecki zespół obozów koncentracyjnych i obozów zagłady na terenie Oświęcimia i pobliskich miejscowości istniejący w latach 1940-1945. Stał się symbolem całego systemu koncentracyjnego i machiny zagłady. Jest to jedyny obóz koncentracyjny znajdujący się liście światowego dziedzictwa UNESCO. Od 1940 r. w tym wcielonym do III Rzeszy rejonie Polski nazistowskie Niemcy utworzyły obóz przeznaczony początkowo do osadzania Polaków, a przekształcony stopniowo w główne miejsce masowej eksterminacji (Holocaustu) około miliona Żydów z całej Europy, a także wielu Polaków, Romów, jeńców radzieckich oraz obywateli innych narodowości. Podczas wycieczki po Krakowie zobaczą Państwo Zamek Królewski, Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz wiele innych niepowtarzalnych dziedzictw kulturowych jakimi nie może się pochwalić żadne inne miasto w Europie.. Zwiedzanie rozpoczyna się spacerem ulicami Kazimierza, dzielnicy żydowskiej. Następnie udamy się na wzgórze wawelskie, uwieńczone Zamkiem i Katedrą Królewską, które były siedzibą polskich królów do 17 wieku. Dalej trasa wycieczki wiedzie ulicą Grodzką do Rynku Głównego. Punkt wieńczący zwiedzanie Krakowa to bazylika Mariacka ze średniowiecznym ołtarzem dłuta Wita Stwosza oraz dwoma wyniosłymi wieżami . Ze szczytu wyższej wieży codziennie i co godzinę dla pamięci o dzielnym trębaczu po dziś dzień odgrywany jest hejnał na cztery strony świata.Kraków – Wieliczka

Kopalnia Soli w Wieliczce to jedyny obiekt górniczy na świecie który czynny jest bez przerwy od średniowiecza po dzień dzisiejszy. W kopalni na głębokości ok. 327m pod ziemią znajdują się oryginalne wyrąbiska takie jak szyby, jeziora, komory eksploatacyjne, chodniki i pochylnie, których łączna długość dochodzi do 300km. Na 9 poziomach zaprezentowano wszystkie etapy rozwoju techniki górniczej w poszczególnych epokach historycznych. Decyzją UNESCO Kopalnia Soli w Wieliczce została wpisana na listę światowego dziedzictwa obiektów kulturalnych i przyrodniczych.
Program tej wycieczki obejmuje zwiedzanie Krakowa i Kopalni Soli w Wieliczce, która funkcjonując bez przerw od ponad 700 lat i jest jedną z najstarszych w Europie. Przez lata górnicy stworzyli tam liczne kaplice, rzeźby oraz pomniki wykute w solnych ścianach, co zaowocowało umieszczenie ich wraz z kopalnią m na liście światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Trasa wycieczki prowadzi przez korytarze i komnaty na trzech poziomach, które wydrążone są na głębokości od 64 do 135 metrów. Do najpiękniejszych miejsc należy Kaplica Błogosławionej Kingi. Trasa turystyczna liczy 2.5 kilometra marszu i ponad 600 drewnianych stopni. Zwiedzanie kończy się w komorze Wisła gdzie znajduje się podziemna galeria i restauracja.
Częstochowa                         

Limo4u zaprasza Państwa na wycieczkę do Częstochowy, miasta, w którym mieści się najstarsze (XV w.) i największe Sanktuarium Marii Panny. Od stuleci przyciąga pielgrzymów z całego świata. Uczestnicy wycieczki będą mieli okazję zgłębić swoją wiedzę na temat klasztoru, kościoła i sanktuarium. W klasztorze jasnogórskim przechowywany jest jeden ze skarbów kultury polskiej - ikona Matki Boskiej Częstochowskiej. Ten niezwykły obraz sprawił, że Częstochowa stała się jednym z największych ośrodków pielgrzymkowych na świecie, obok Rzymu, Lourdes i Fatimy. Zwiedzając klasztor, zobaczymy także Muzeum 600-lecia, Arsenał i Skarbiec.
Malbork - Gdańsk

Zwiedzanie Gdańska rozpoczyna się od spaceru uliczkami Głównego Miasta od Bramy Złotej przez ulicę Długą, Długi Targ ( możliwość zwiedzania wnętrz Ratusza i Dworu Artusa)do Bramy Zielonej. Następnie przejdziemy Długim Pobrzeżem do Żurawia, dźwigu portowego średniowiecznej Europy, jednej z najbardziej charakterystycznych budowli Gdańska. Przejście uliczką Mariacką będzie doskonałą okazja do zakupu bursztynu i pamiątek, a stamtąd udadzą się Państwo do Bazyliki Mariackiej- największej ceglanej, gotyckiej świątyni w Europie. Na Placu Solidarności, w miejscu, skąd rozpoczęła się batalia o wolność i demokrację w Europie Środkowej, obejrzą Państwo Pomnik Ofiar Grudnia 70. Dalej podróż wiedzie do Oliwy, gdzie zwiedzą Państwo Katedrę Oliwską i wysłuchają koncertu organowego.

ZAMEK MALBORK (niem. Marienburg – Gród Maryi) – arcydzieło architektury obronnej i rezydencyjnej późnego średniowiecza. Największy gotycki zespół zamkowy na świecie, o powierzchni ok. 21 hektarów i łącznej kubaturze budynków przekraczającej ćwierć miliona metrów sześciennych, uważany za największą budowlę ceglaną wzniesioną rękami człowieka.     Gospodarzem twierdzy nad Nogatem jest dzisiaj Muzeum Zamkowe w Malborku, utworzone w 1961 r. Placówka dysponuje dwudziestoma trzema kolekcjami z zakresu sztuki, rzemiosła artystycznego, architektury i historii. Do najciekawszych z nich należą zbiory wyrobów z bursztynu, militariów, numizmatów, detalu architektonicznego i rzeźby.Lublin - Majdanek

Zapraszamy Państwa na wycieczkę do Lublina, która zaczyna się od od Bramy Krakowskiej, jednej z trzech bram prowadzących na Stare Miasto, zbudowanej za czasów Kazimierza Wielkiego. Ulica Bramowa prowadzi na rynek, którego centralną część zajmuje masywna bryła Starego Ratusza. Urokliwa lubelska starówka należy do ciekawszych w Polsce. Podczas spaceru po Lublinie będą mieli Państwo zobaczyć również ratusz miejski oraz kościół i klasztor dominikanów z XIII stulecia. Jednym z najważniejszych zabytków Lublina jest także katedra z zakrystią i skarbcem oraz bizantyjsko-ruskie freski w kaplicy Św. Trójcy, usytuowanej w obrębie murów lubelskiego zamku. Kolejnym etapem zwiedzania jest cmentarz przy ul. Lipowej. Jest to jeden z najstarszych (koniec XVIII w.) i najcenniejszych cmentarzy w Polsce.

Na koniec zobaczycie Państwo Muzeum na Majdanku, które utworzono na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego. W latach 1941-1944 straciło w nim życie ponad 300 tys. ludzi z 26 krajów.Treblinka

Zapraszamy Państwa na wycieczkę do Treblinki, kompleksu dwóch obozów hitlerowskich, pracy i zagłady, istniejących w latach 1941/1942-1944 w lasach nad Bugiem, wzdłuż linii kolejowej Siedlce-Małkinia, niedaleko wsi Poniatowo. Nazwa pochodzi od nazwy stacji kolejowej znajdującej się 6 km od obozu. Ziemia Treblinki kryje prochy ponad 800 tysięcy ludzi, ofiar hitleryzmu z 10 krajów Europy: Polski, Austrii, Belgii, Bułgarii, Czechosłowacji, Francji, Grecji, Jugosławii, Niemiec i Związku Radzieckiego. To miejsce stało się synonimem okrucieństwa, bestialstwa i męczeństwa. Stało się straszliwym dowodem zbrodni ludobójstwa.


Toruń - śladami Kopernika

Limo4u ma zaszczyt zaprosić Państwa na wycieczkę do Torunia, miasta które w przeciwieństwie do Warszawy, Gdańska czy innych miast, nie doznał zniszczeń w czasie II wojny światowej i dlatego jest autentyczny. Miasto ma do zaoferowania wiele, także poza tradycyjnym zwiedzaniem i poznawaniem walorów historycznych. Tutaj na każdym kroku gotyk jest na wyciągnięcie ręki. Nad wszystkim od ponad 500 lat czuwa duch Mikołaja Kopernika.
Wycieczka rozpoczyna się od spaceru po Starym Mieście, gdzie zobaczą Państwo wspaniały Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Kościół św. Ducha, Kamienicę Pod Gwiazdą, gospodę flisacza, pomnik Kopernika. Następnie będą mieli Państwo okazję zobaczyć Dom Kopernika, który jest prawdopodobnym miejscem narodzin wielkiego torunianina. Następnie trasa wycieczki wiedzie do Krzywej Wieży czyli średniowiecznej baszty miejskiej, która swą nazwę zawdzięcza znacznemu odchyleniu od pionu (1,40 m).
Toruń słynie także z przepysznych pierników, wypiekanych według starodawnych receptur, których trzeba koniecznie spróbować, będąc w mieście.